Jarní úklid Jedomělic 2016

17. 6. 2016

Úklid 2016
Letošní úklid se konal v sobotu 23.dubna. Bylo nás 33 a z toho 14 dětí. Sešli jsme se ve dvě odpoledne u hasičárny. Rozdělili jsme se na dvě party. První skupina uklízela obec cestou ke hřbitovu a dále směrem k Markovně.
Druhá šla silnicí  k Libovici a zatočila na skládku pod Markovnou, kde jsme za tři hodiny sebrali odhadem 1500 kilogramů odpadu.Třídili jsme sklo, plasty, kov a ostatní šlo do směsi. Vše bylo druhý den odvezeno na skládku a vytříděno. O likvidaci se postarala obec a pan hajný Zíta (Lesy ČR).
Chválím především děti, které ještě nemají takovou motivaci a ti nejmenší možná ani netuší význam takové práce. Přesto ale byly opravdu pylné a pracovité.Byli to takový malí hledači pokladů a to byla asi ta pravá motivace, kterou si děti našly. Ale ani bez dospěláků, kteří zastali těžší práci, by to nešlo.
Počasí nám moc nepřálo, ke konci déšť...i tak se ale všichni snažili a udělali jsme zase velký kus práce. Díky za to.

Jarmila Dandová